Вовняні тканини

2.3 Вовняні тканини

Вовна - натуральне волокно, сировину для виготовлення валяні виробів, пряжі для в'язання і ткацтва. Зрізаного навесні і восени шерсть миють, просушують, сортують, чухають і прядуть у нитку. Обробка вовни була відома самим древнім цивілізаціям Передньої Азії, звідки це мистецтво проникло до Греції та іншу Європу. Перші тонкорунних породисті вівці виводилися в м. Мілет (Давня Греція), звідки завозилися на Піренеї, де була приручена порода мериносів, потім до Франції (порода рамбульє, що отримала назву за прізвищем поміщика, який займався розведенням таємно вивезених з Іспанії овець), до Англії ( порода шевйот), Австралію. Вже в античний час вироблялися вовняні тканини, наприклад коптські, що служили для виготовлення одягу, в середні віки у всій Європі широко розвинулося виробництво сукон різної якості і кольору. Відмінності вовняної пряжі обумовлені більшою частиною відмінностями в сортах вовни. Найбільш часто використовуються:

шерсть альпака - шерсть ссавця з роду ламальпака, трохи хвиляста, шовковисто-блискуча;

вовна ангора - шерсть ангорського кролика, в пряжі її з'єднують з вовняної, бавовняної, шовкової ниткою;

вовна верблюжа - шерсть від світло-до темно-коричневого кольору, як тонка, так і груба, колір і товщина її залежать від віку верблюда. Як правило, верблюжа шерсть не фарбують;

вовна кашмир - шерсть індійських та іранських кашмірських кіз, дуже тонка, довга, з шовковистим блиском; вовна лами - шерсть південноамериканської лами, міцна, довга, природний колір варіюється від світло-до темно-коричневого; Вовна мериносової - красива пухнаста тонка вовна вівці мериноса ; шерсть мохер - вовна ангорських кіз, яких розводять в Іспанії, Малої Азії, Південній Америці, пухнаста, довга, м'яка, тонка, з шовковистим блиском, пишнозавітая, природний колір - білий.

Асортимент вовняних тканин відрізняється великою різноманітністю. За способом виробництва вовняні тканини поділяються на камвольні (гребінь) та суконні (тонкосуконні і грубосуконние). Камвольні вовняні тканини можуть бути чистошерстяні та напіввовняних - в суміші з іншими волокнами.

Напівшерстяні камвольних тканин становить основну групу тканин, що використовуються для виготовлення костюмів та комплектів.

У даному випадку в якості основного матеріалу вибрана напіввовняні тканини з лавсаном: з 65% вмістом вовни і 35%-вим змістом лавсану. Для цієї групи часто використовуються віскозні нитки (лінійна щільність 16,6 текс) або комплексні профільовані капронові нитки (лінійна щільність 2,22 текс) впрікрутку. Тканини з лавсаном виробляють переважно з пряжі лінійної щільністю 22,2 текс х2, в окремих випадках - з пряжі лінійної щільності 31,2 текс; 30,3 текс х2; 29,4 текс х2; 25,0 текс х2; 23,8 текс х2. Основні види переплетень, які використовуються в тканинах з лавсаном - комбіноване, полотняне, крепових. Застосовуються також переплетення сатинове, саржеве, рогожка. Щільність тканин даного виду знаходиться в діапазоні по основі 192-353 нитки на 10 см, по утку 173-250 ниток. Поверхнева щільність напіввовняних тканин з лавсаном 180-300 г/м2.


<< Назад

  Яндекс.Метрика
сайт створено компанією веб студия