Експлуатаційні властивості

3.1 Експлуатаційні властивості

Експлуатаційними називаються властивості, від яких залежить термін служби тканин. До них відносяться міцність тканини на розрив, подовження, стійкість до стирання і ін

Маса тканини характеризує витрата сировини і визначає її призначення. Характеристикою служить маса від 14 до 1110 р.

Міцність тканини на розрив - здатність тканини чинити опір руйнуванню під дією розтягуючих навантаження. Це один з основних показників, що визначають термін служби виробів. Міцність тканини на розрив і подовження залежать від виду волокна, якості пряжі, щільності. Переплетіння і характеру обробки тканини. Встановлюють цей показник по основі і качку, розриваючи на динамометр смужки тканини шириною 50 мм і довжиною 100 мм для вовняних і довжиною 200 мм для всіх інших тканин. Міцність тканин на розрив коливається від 1 до 17,4 Н.

Подовження тканини при розриві визначають одночасно з міцністю і виражають у міліметрах (абсолютне подовження) або у відсотках (відносне подовження). Подовження може бути повним, пружним, еластичним і пластичним (залишковим).

Усадка тканини - це зміна її розмірів після волого-теплової обробки, виражене у відсотках. Допустимі норми усадки передбачаються в ГОСТах на тканині.

Стійкість до стирання характеризує знос тканини при терті про різні тіла. Цей показник залежить від будови і величини опорної поверхні тканини. Чим більше гладка поверхня в тканині, тим вище стійкість до стирання.

Зминання - властивість тканини утворювати складки під впливом механічних впливів. На смінаемость впливають вид волокна, його Тонина, довжина і крутку, а також вологість самих волокон і навколишнього повітря. Тканини з високою пружністю мають меншу смінаемостью (чістокрашеніе). Високої смінаемостью характеризуються бавовняні, лляні та віскозні тканини. [10]


<< Назад

  Яндекс.Метрика
сайт створено компанією веб студия